Общество
Решението за покупка вече се случва основно онлайн

„Над 70-80% от нашите клиенти първо разглеждат конкретни модели онлайн и след това посещават физически магазин“, това казва Богдан Узелац, главен търговски директор в Yettel България. Според него решението за покупка до голяма степен се случва онлайн – там клиентът търси информация, сравнява оферти и в крайна сметка преценява дали да купи или не.
„Дигиталната среда все по-често е началната точка – казва той. – Връзката с клиента вече започва от смартфона. Около 80-90% от дигиталния трафик идва именно от мобилните устройства.“ По думите му дигиталният канал има естествени предимства, затова очакванията му са, че клиентите ще продължат да го предпочитат и използват все повече.
Отчитайки тези тенденции, от Yettel инвестират значително в развитието на своето мобилно приложение Yettel App. Амбицията им е до края на годината цялостно да обновят визията и структурата му.
„Първият и основен приоритет е да разширим обхвата на приложението, така че клиентът да може да прави всичко онлайн. Искаме той да има избор и ако няма време да отиде до магазин или да се обади в колцентъра, да отвори приложението и да свърши това, което му е нужно“, обяснява Узелац.
Обещава да въведат и нови функции, които напълно ще премахнат нуждата от хартиени документи и чакане на куриери, както и да представят по-опростен и елегантен дизайн, който ще пести време на клиентите и ще им помага да намират бързо и лесно това, от което се нуждаят.
Според него хората търсят все повече стойност за своите смарт устройства, променя се начинът, по който потребяват развлекателно съдържание, а теми като киберсигурността стават все по-важни. Затова от телекома ще продължат да разширяват гамата от продукти и дигитални услуги, с които да отговорят на тези промени в потребителското поведение.
„Приложението дава възможност да осигурим повече добавена стойност за клиента – не просто да управлява своите услуги и да следи потреблението си, но да открива полезно и интересно съдържание – нови продукти и дигитални решения, игри с награди, достъп до развлекателни платформи и други – подчертава Узелац. – И не се ограничаваме само в рамките на телеком индустрията – дигитализацията на 100-те национални туристически обекта е емблематичен пример за това.“
Дори в момента клиентите могат да ползват Yettel App за редица неща – да сменят абонаментния си план, да платят сметката си, да добавят допълнителни мегабайти или да активират роуминг пакет. Те могат да печелят и отстъпки, като участват в игри като „Промо вторник“ или „Петък с Yettel“. Преди броени дни телекомът стана и първият мобилен оператор у нас, който интегрира Google Pay и Apple Pay в своето приложение. Така клиентите на Yettel вече имат още една опция за лесно и сигурно дигитално плащане.
Развитието на дигиталния канал обаче не бива да се случва за сметка на физическия, а паралелно с него. Узелац посочва, че магазините продължават да имат ключова роля за растежа на клиентската база и за изграждане на доверието. Затова през следващите две години Yettel ще обнови дизайна им, като представи напълно нова концепция. Телекомът работи и по внедряването на виртуален асистент с изкуствен интелект, който ще даде на търговците бърз достъп до нужната информация и възможност да персонализират услугите спрямо нуждите на потребителя. По този начин новите технологии ще допълнят традиционното обслужване и ще доведат до по-ефективно и ангажиращо клиентско изживяване.
„Магазините трябва да бъдат място, където клиентите се вдъхновяват, откриват и избират нови решения за своя дигитален начин на живот по възможно най-ефективния начин. В този смисъл няма нездрава конкуренция между каналите. Най-важното е да бъдем ориентирани към клиента и да му предоставим прозрачна и удобна услуга там, където му е удобно“, подчертава Узелац.
Източник: Offnews.bg
Общество
Законопроект предвижда промени в глобите за шофьорите, които не са платили винетка или тол такса

Глобите за водачи, които ползват републиканска пътна мрежа без платена винетна или тол такса, ще бъдат съобразени с тежестта на извършеното нарушение. Въвеждат се и конкретни смекчаващи обстоятелства. Това предвижда Министерството на регионалното развитие и благоустройството с промени в Закона за движението по пътищата.
Промените са разработени след решение на Съда на Европейския съюз, образувано по преюдициално запитване на Административен съд – Хасково за изчистване на несъответствия между системата от наказания, действаща България, и правото на ЕС по отношение на платената пътна мрежа.
С промените наказанията за пътните превозни средства, за които се дължи тол такса, ще бъдат редуцирани и обвързани с размера на максималната дължима тол такса, а за автомобилите с винетна такса, ще бъдат обвързани с размера на годишната винетка.
Така например за автомобили до 3,5 тона, които ползват пътищата без платена винетка, се предвижда налагане на глоба на водача в двукратен размер на годишната винетна такса – или 194 лв. Ще има смекчаващи обстоятелства. Ако нарушителят заплати винетна такса в деня, в който е установено нарушението, санкцията ще бъде в размер на 97 лв., или цената на една годишна винетка, с която се ползва цялата платена републиканска пътна мрежа. В момента глобата за липса на винетка е 300 лв., но водачът има 14-дневен срок, в който може да плати компенсаторна такса от 70 лв.
Промени ще има и за автомобилите над 3,5 тона, които заплащат тол такса, за да ползват републиканските пътища. При тях се предвижда и въвеждане на диференцирана система от наказания. Ако нарушението е извършено от физическо лице, в качеството на водач на пътното превозно средство, са предвидени три административнонаказателни състава. Първият е за незаплатена пътна такса в рамките на календарния ден. Предвижда се наказание в петкратния размер на максималната такса, но не по-малко от 116 лв. и не повече от 1800 лв. Вторият е за водач, заловен да шофира по пътна отсечка, но заплатил пътна такса за друг участък от платената пътна мрежа, в който случай се предвижда наказание в четирикратния размер на максималната тол такса, но не по-малко от 87 лв. и не повече от 1500 лв. Трета глоба ще се налага при частично заплатена пътна такса в резултат на невярно декларирани данни. Наказанието е трикратния размер на максималната такса, но не по-малко от 80 лв. и не повече от 1300 лв.
По-високи ще са наказанията за нарушения, извършени от физическо или юридическо лице, в качеството му на собственик на пътното превозно средство. Така например при незаплатена пътна такса в рамките на календарния ден, се предвижда глоба в петкратния размер на максималната тол такса, но не по-малко от 116 лв. и не повече от 2500 лв. При заплатена пътна такса за друг участък от платената пътна мрежа, но установено нарушение в друг участък се предвижда наказание от 87 лв. до 2000 лв. При невярно декларирани данни, глобата ще е от 80 лв. до 1500 лв.
Промените са публикувани за едномесечно обществено обсъждане в Портала за обществени консултации и интернет страниците на МРРБ и АПИ.
Източник: Offnews.bg
Общество
Бутат имението на Румен Гайтански до яз. Искър (снимки)
Снимка БГНЕС/Стефан Василев
Събарят имението на Румен Гайтански
Столична община започна да събаря незаконното имение на Румен Гайтански, по прякор Вълка, край язовир „Искър“.
Надявам се този път да няма саботажи от различни места, за да може да продължи всичко по план, каза зам.-кметът по финанси Иван Василев, след като по-рано днес стана ясно, че Столичната община възстановява дейностите по премахване на незаконните сгради.
„Преди година започнахме нещо и днес сме тук, за да го довършим. Нека да е ясно, че никой не е над закона. Опитаха се да ни спрат по всякакъв начин: първо бяха бременни кошутите в парка, след това се опитаха да препречат пътя с барикадирана кола. Наложи се да влезем с флекс. След това съдът спря разрушаването на къщите. Преборихме се и с това“, обясни Василев.
„За нас е важно редът и законността да възтържествуват и именно затова сме тук днес, за да продължим това, което започнахме миналата година и да докажем, че с незаконните постройки се борим по всякакъв начин и продължаваме с тяхното премахване“, каза още зам.-кметат. На мястото бе и колегата му Никола Лютов.
През следващите дни предстои да дойдат още средства, за да бъде премахната незаконната сграда по-бързо.
Източник: Offnews.bg
Общество
Масови проверки на фирми за пътна помощ след инцидента на АМ ‘Тракия“
Снимка Архив
Председателят на Комисията за защита на потребителите (КЗП) Мария Филипова.
Комисията за защита на потребителите (КЗП) започва проверки на фирми, предлагащи услуги по репатриране на автомобили, след инцидента на АМ „Тракия“ на 29 април край село Лозен.
Проверките са по повод разказа на близък на потърпевшия от катастрофата в социалните мрежи, когато фирма за пътна помощ е поискала 860 лева за репатриране на автомобил от мястото на катастрофата.
КЗП уточнява, че не регулира цените на тези услуги, но следи потребителите да бъдат информирани предварително за стойността на услугата. До момента в комисията не са постъпвали официални жалби относно цените на репатрирането.
Предстоят масови проверки на фирми в сектора с цел гарантиране на прозрачност и защита на потребителските права.
Виж още за:
Източник: Offnews.bg
-
Святпреди 1 седмица
МЕНА: Египет и Саудитска Арабия обмениха мнения по въпроси от регионален и международен характер
-
Святпреди 1 седмица
Путин заяви, че е готов за преки мирни преговори с Украйна
-
Бизнеспреди 6 дни
Сигналите за рецесия светят в червено за американската икономика
-
Балканипреди 6 дни
1,5 милиона сгради в Истанбул са смятани за рискови при земетресение
-
Святпреди 1 седмица
Индийският премиер се срещна с вицепрезидента на САЩ Ванс, за да обсъдят търговски въпроси
-
Бизнеспреди 1 седмица
Може ли Тръмп да уволни председателя на Федералния резерв Джером Пауъл
-
Икономикапреди 6 дни
Няма риск от воден режим в Бургаско, каза министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов
-
Святпреди 1 седмица
АНСА: 4422-та дни понтификат на папа Франциск